DERRIGORREZKO BIGARREN HEZKUNTZA

Urretxindorrako gazteak…

Gure Ikastolan 2013/2014 ikasturtetik Bigarren Hezkuntzan Konpetentziatan oinarritutako proiektu metodologikoa jarri dugu martxan. Horretarako Ikastolen Elkarteak sortutako EKI proiektua daukagu.

EKI proiektua Euskal Curriculumaren garapenerako jaio den lehen ikasmateriala da, eta aldi berean, curriculum horrek agintzen duen moduan, konpetentzietan oinarritutako eredua du oinarri, Integrazioaren pedagogia bultzatzen duelarik.

EKI material berri horiek Integrazioaren Pedagogiaren alde egiten dute. Ikasitakoa praktikan jartzen du ikasleak, eta arazoak konpontzen ditu eskuratutako tresnekin, egoera berrietara egokituz.

EKI PROIEKTUA DBH

Euskal Curriculuma: euskara eta euskal kultura ardatz dituzten gazteak hezten laguntzeko.

Konpetentzietan oinarritua: ikaslearen irteera-profila da EKI proiektuaren abiapuntu eta helmuga.

Integrazioaren pedagogiaz: egoerei irtenbideak aurkitzen ikastea, egoera berrietan ikasitakoa baliatzeko.

  INSTALAKUNTZAK

IRAKASLEAK

tooltip text
\

DBH 2B TUTOREA
Aitor Goiri
a.goiri@urretxindorra.eus

\

DBH 1B TUTOREA
Itxaso Duque
i.duque@urretxindorra.eus

\

DBH 2B TUTOREA
Josune Kortazar
josune@urretxindorra.eus

\

BATXI 1A TUTOREA
Nere Rabanal
nere@urretxindorra.eus

\

IRAKASLEA
Naia Ostaikoetxea
n.ostaikoetxea@urretxindorra.eus

\

DBH 3B TUTOREA
Matxalen Berazategi
m.berazategi@urretxindorra.eus

\

DBH 4A TUTOREA
Adele Martin
a.martin@urretxindorra.eus

\

IRAKASLEA
Arantza Kamiruaga
arantza@urretxindorra.eus

\

IRAKASLEA
Jabi Zabala
jabi@urretxindorra.eus

\

DBH 4B TUTOREA
Oier Coria
o.coria@urretxindorra.eus

\

IRAKASLEA
Bego Uribarri
b.uribarri@urretxindorra.eus

\

IRAKASLEA
Eriz Landia
e.landia@urretxindorra.eus

\

IRAKASLEA
Itziar Madina
itziar@urretxindorra.eus

\

DBH 3A TUTOREA
Estibaliz Simeon
e.simeon@urretxindorra.eus

\

BATXI 2B TUTOREA
Antton Irusta
antton@urretxindorra.eus

\

IRAKASLEA
Edorta Gonzalez
edorta@urretxindorra.eus

\

DBH 1A/B TUTOREA
Pello Lekerika
p.lekerika@urretxindorra.eus

\

IRAKASLEA
Mikel Errazkin
m.errazkin@urretxindorra.eus

\

DBH 2A TUTOREA
Nahia Ibarzabal
n.ibarzabal@urretxindorra.eus

\

DBH 1A TUTOREA
Gorka Ruiz
g.ruiz@urretxindorra.eus

\

ZUZENDARITZA
Urdax Bilbao
zuzendaritzadbh@urretxindorra.eus

ORDUTEGIA

DBH

Astelehena: 9:00 – 16:30

Asteartea: 9:00 – 16:30

Asteazkena: 9:00 – 14:30

Osteguna: 9:00 – 16:30

Ostirala: 9:00 – 14:30

BAZKALTZEKO ORDUA

14:30 – 15:30

Jar zaitez gurekin harremanetan zalantzaren bat izanez gero, bete formularioa:

7 + 11 =

YouTube
Instagram
Urretxindorra Ikastola