LEHEN HEZKUNTZA

Urretxindorrako umeak…

Lehen Hezkuntzan ikaslearen formazio integrala bermatzen duen proiektua. Curriculum eskaintza koherente, bateratu eta egokia eskaintzen digu proiektuak.

Gure ereduaren ezaugarri nagusi batzuk:

  • Haurra bere osotasunean hartzea. Bizitzan aplikagarriak diren konpetentziak arlo guztietan lantzen ditugu, ikasle aktiboa bultzatuz.
  • Zehar lerroak . Ikaslearen garapen pertsonalarekin zuzenean lotuta eta aniztasunaren erronkari erantzuten dizkioten gaitasunetan trebatuz .
  • Balioen eta jarreren hezkuntzarekin konprometituak. Ikasleei pertsonak diren aldetik laguntzeko.
  • Norbera izaten ikasi eta elkarrekin bizitzen ikasi konpetentziak era horizontalean lantzearen garrantzia.
  • Hezkuntza emozionala. Norberaren zein besteen emozioak adierazten, ulertzen eta kudeatzen gaitu nahi ditugu ikasleak.
  • IKT konpetentzia. Baliabide teknologikoak zeharka (era globalizatuan) lantzen ditugu ikaslearen garapenerako zerbitzuan jarriz, berauen arriskuetan eta onuretan erreparatuz.
  • Ikasleen jarraipena eta ebaluatzeko sisteman.

    KIMU PROIEKTUA LH 1, 2 eta 3

    Lehen Hezkuntzako lehen ziklora bideratuta dago KIMU proiektua. Errealitate hurbileko egoeretan kokatzen du ikaskuntza eta ikasleen oinarrizko konpetentziak garatzea du helburu.

    3 proposamen didaktikotan egituratu da: Erronka, Euskara eta Literatura eta Matematika. Proposamen didaktikoen arteko koherentzia, lotura eta osagarritasuna bermatu dira, irakaskuntza-prozesua ikuspegi global batetik diseinatzen laguntzeko. Proposamen bakoitzak, halaber, malgutasunez planifikatzeko eta erabiltzeko aukera eskaintzen du.

    LH 4, 5 eta 6

    EKI LH proiektuan oinarrizko konpetentziak dira hezkuntzaren ardatz: pentsatzen eta ikasten, komunikatzen, elkarrekin bizitzen, norbera izaten eta egiten, eta egiten eta ekiten trebatu behar du ikasleak. Hau da, bizitza-egoeretan konpetentea izan behar du.

      INSTALAKUNTZAK

    IRAKASLEAK

    tooltip text
    \

    INGELESA
    Josu Aranbarri
    Josua@@urretxindorra.eus

    \

    LH 1B
    Garikoitz Gainza
    garikoitz@@urretxindorra.eus

    \

    LH 5B
    Sergio Prieto
    s.prieto@@urretxindorra.eus

    \

    LH 2C
    Asier Jaio
    a.jaio@@urretxindorra.eus

    \

    ZUZENDARITZA LH
    Argia Gardeazabal
    zuzendaritzalh@@urretxindorra.eus

    \

    LH 5A
    Itxaso Gutierrez
    itxaso@urretxindorra.eus

    \

    LH 6A
    Jon Palacios
    j.palacios@urretxindorra.eus

    \

    LH 1C
    Eneko Santamaria
    e.santamaria@urretxindorra.eus

    \

    INGELESA
    Jone Pinedo
    jone@urretxindorra.eus

    \

    LH 1A
    Ainhoa Legorburu
    a.legorburu@urretxindorra.eus

    \

    LH 3B
    Olatz Agirremota
    o.agirremota@urretxindorra.eus

    \

    LH 3C
    Unai Ereño
    u.ereno@urretxindorra.eus

    \

    LH 2B
    Ane Gimenez
    a.gimenez@urretxindorra.eus

    \

    LH 4B
    Larraitz Aldazabal
    l.aldazabal@urretxindorra.eus

    \

    GORPUTZ HEZKUNTZA
    Mario Iturmendi
    mario@urretxindorra.eus

    \

    LH 6B
    Gorka Plaza
    g.plaza@urretxindorra.eus

    \

    LH 4A
    Ostaizka Pinedo
    ostaizka@urretxindorra.eus

    \

    LH 3A
    Amaia Rekakoetxea
    amaia@urretxindorra.eus

    \

    LH 5C
    Ainara Urrutia
    a.urrutia@urretxindorra.eus

    \

    LH 2A
    Jon Ander Gorostiaga
    jonander@urretxindorra.eus

    \

    LH 4A
    Nagore Cruz
    n.cruz@urretxindorra.eus

    \

    LH 6C
    Lydia Terron
    l.terron@urretxindorra.eus

    LH 1
    LH 4
    LH 2

    A

    JON ANDER GOROSTIAGA jonander@urretxindorra.eus

    B

    ANE GIMENEZ a.gimenez@urretxindorra.eus

    C

    ASIER JAIO           a.jaio@urretxindorra.eus

    LH 5
    I. ESPEZIFIKOAK

    JOSU ARANBARRI (ingelesa) josua@urretxindorra.eus

    JONE PINEDO (ingelesa) jone@urretxindorra.eus

    SERGIO PRIETO (ingelesa) s.prieto@urretxindorra.eus

    JON PALACIOS (Gorputz Hezkuntza) j.palacios@urretxindorra.eus

    MARIO ITURMENDI (Gorputz Hezkuntza) mario@urretxindorra.eus

    PELLO LEKERIKA p.lekerika@urretxindorra.eus

    LH 3

    A

    AMAIA REKAKOETXEA amaia@urretxindorra.eus

    B

    OLATZ AGUIRREMOTA o.aguirremota@urretxindorra.eus

    C

    UNAI EREÑO    u.ereno@urretxindorra.eus

    ORDUTEGIA

    LH 1.ZIKLOA (LH1 ETA LH2 )

    09:00 – 12:30 14:30 – 16:30
    Sarrera malgua
    09:00 – 09:30

    Zaintza zerbitzua sarrerak: 7:30 /  8:00  /  8:30

    LH 3 / LH 4 / LH5 / LH6

    9:00 – 12:30 / 14:30 – 16:30

    Sarrerak eta irteerak malguak izango dira

    09:00 – 09:30 / 12:00 – 12:30 / 16:00-16:30

    Zaintza zerbitzua sarrerak: 7:30 /  8:00  /  8:30

    Jar zaitez gurekin harremanetan zalantzaren bat izanez gero, bete formularioa:

    15 + 11 =

    YouTube
    Instagram
    Urretxindorra Ikastola